Beseda se Šnekem – Země je kulatá

Mezi vánočními svátky jsem byl pozván do Spáleného Poříčí na přátelské posezení k rodině Krátkých, kam byl taktéž pozván Jarda “Šnek” Král. Člověk který vyrazil na kole z plzeňského náměstí až do Austrálie. Na promítání o jeho cestě s následným výkladem jsem dorazil o něco později, tudíž mi utekl začátek. To nic nemění na tom, že jsem se náramně bavil a začal uvažovat o této besedě u nás v Nových Mitrovicích. Slovo dalo slovo a my se se Šnekem domluvili. Vybrali jsme termín, místo a už nic nebránilo tomu naší akci uskutečnit.

Bylo 16.2.2019 17:00 a my už našeho Šneka vyhlíželi z místní hospůdky, kde se samotná debata konala. Byly jsme domluveni právě na 17 hodinu, ale Jarda svou přezdívku nedostal zřejmě jen tak pro nic za nic. Čas se krátil a jelikož akce měla začít od 18:00 a Jarda stále nikde, začínali jsme mít obavy. Šnek nakonec dorazil včas a my mohli doladit potřebné věci.

Jarda si dal jedno pivo na kuráž a mohli jsme začít. Salónek naplnil celou kapacitu, což nikdo z pořadatelů nečekal. Šnek pojal celou přednášku velice vtipně a zajímavě, což všichni přítomní nakonec ocenili velkým potleskem. Následovaly dotazy, kterých bylo také nespočet.

Po skončení jsme se přesunuli do výčepu hospody a dokonali dílo boží nemalým množstvím alkoholu. Všichni se náramně bavili, za což Šnekovi patří obrovské poděkování.

P.S.- Těšíme se na další slíbenou debatu, tentokrát jen o Indii.

Ondra Kropík

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *