Předvánoční posezení Óesky

V Mítově jsem nováčkem, spolu s přítelem a synem jsme se sem nastěhovaliteprv e v září. Velmi brzy jsme objevili báječnou tradici, že v pátek se někteří místní
scházejí v ranči Bílá Skála, kde funguje velmi útulná a pěkná hospůdka. Místní se sejdou, proberou co se v uplynulém týdnu událo nebo bude dít v tom následujícím a v pozdějších hodinách, kdy se otevře griotka, také často vzpomínají, co se dělo v letech minulých.

Lidí se zde pravidelně schází opravdu pár, proto pro mě předvánoční posezeníbylo milým překvapením. Pohromadě jsem viděla několik sousedů z Mítova i těch
vzdálenějších z Nových Mitrovic. Každý donesl něco dobrého k snědku, takže kromě milé společnosti a výborného piva to byl také kulinářský zážitek. Měli jsme zde i betlémské světlo, takže kdo si pro něj nebyl v Nových Mitrovicích, měl šanci si ještě rychle doběhnout pro svíčku. To byl tedy hlavně můj případ.

Moc se těším, že takových akcí bude nejen u Roberta více i v průběhu roku. Příležitostí k setkání je určitě mnoho, ale stačí i jen tak posedět a popovídat si o tom, jak krásně se nám tu žije.

Martina Havelková

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *